STARLIFE

Zdravý životní styl - POHYB

Ano, ke zdravému životnímu stylu patří pohyb. Nemusíte však být profi sportovec, ani trávit hodiny v posilovnách či na atletických oválech, stačí najít si každý den chvilku na pohyb - třeba jít pěšky do práce a z práce, nebo večer před spaním na procházku do přírody, nejezdit výtahem … když se chce, vždy se něco najde :-)

Lidské tělo bylo stvořeno k pohybu

Starořecký filozof Aristoteles svým žákům vštěpoval: „Nic tak neničí naše zdraví jako tělesná nečinnost“

O tom, že fyzická aktivita přispívá ke zlepšení našeho fyzického a psychického stavu, není třeba už nikoho speciálně přesvědčovat.

Většinu fyzické námahy však za lidi převzaly stroje, nohy nahradily pedály v autě a většina z nás vede sedavý způsob života.

Jsme společenstvím lidí závislých na sezení. Dlouhé hodiny strávené v jedné poloze vedou k tomu, že kostra a svaly slábnou, chodidla ztrácejí podporu, pánev ztrácí stabilitu a páteř se křiví.

Číst dále Skrýt

Důsledkem tělesné nečinnosti jsou tělesné vady, omezení volného pohybu, problémy s koncentrací a nemožnost odreagování stresu. Sezení po mnoho hodin v uzavřené místnosti už od šestého roku života způsobuje, že je organismus neokysličený a konzumace jakékoliv stravy znamená, že je rovněž podvyživený. I přes stále populárnější aktivní formy odpočinku tyto aktivity nadále prohrávají s časem, který trávíme před televizorem a počítačem. Proto je při návalu každodenních povinností a úkolů tak důležité, abychom si alespoň minimum volného času vyhradili na procházku a cvičení. Systematická, přiměřená fyzická námaha zvyšuje výkonost, sílu a svalový objem. Příznivě ovlivňuje vzhled postavy, kardiovaskulární systém, metabolismus, detoxikaci a vyrovnává fyzické a psychické napětí.

Aktivní odpočinek zvyšuje pohybový rozsah kloubů, formuje jejich povrch a chrání před opotřebením.

Tělesná cvičení ovlivňují udržování správného držení těla, cvičí rovnováhu a koordinaci pohybu, stimulují imunitní systém a jsou lékem na civilizační onemocnění.

Díky aktivnímu životnímu stylu nejen předcházíme nemocem, ale rovněž se jich zbavujeme.

Nevěřte tvrzením, že když jsou vaše klouby nemocné, organismus by neměl být namáhán a je třeba nevykonávat žádnou činnost. Nemoc, kromě úrazů, je narušený stav homeostázy organismu, kde nikdy netrpí pouze jeden orgán. Degenerativní onemocnění pohybového aparátu se vyskytují společně s jinými onemocněními, např. obezitou, cukrovkou a vysokým krevním tlakem. Jejich příčinou je nejen nedostatek pohybu nebo zatěžování kloubů, ale rovněž strava a nedostatek péče o vnitřní tělesnou hygienu, tedy pravidelná očista organismu. Střevní toxiny putují do malých a velkých kloubů končetin a podél páteře, a tím vyvolávají jejich pozvolnou destrukci. Klouby podléhají opotřebení, otékají, bolí, a omezují tak volnost pohybu.

Když se cítíme v pořádku a zdraví, je život mnohem příjemnější.

Pokud nejste zvyklí na fyzickou aktivitu, začínejte s cvičením pozvolna.

Podle toho, jak se bude zlepšovat vaše fyzická kondice a zdravotní stav, bude vám přibývat energie a automaticky budete chtít cvičit více.

Vybírejte si takovou formu aktivity, která je pro vás příjemná a je v dosahu vašich pohybových možností. Pokud jste osobou fyzicky aktivní, závodně nebo rekreačně sportujete nebo vykonáváte těžkou fyzickou práci a vystavujete tak své klouby vysoké zátěži a mikroúrazům, preventivně posilujte pohybový aparát doplňky stravy.

Zlatá zásada zdravého cvičení:
Cvičte třikrát týdně po dobu 30 minut v tempu 130 tepů za minutu.

Nejste přihlášeni.
Přihlašte se prosím v horním menu pomocí svého ID a hesla.

SPORT TEAM STARLIFE

Zuzana Hejnová CZ
Dana Jandová
Trenér:
Dana Jandová

  Letošní cíle

  • Medaile z LOH v Tokiu

  Osobní maxima

  • 52,83 s
Zuzana Hejnová
400 m překážek
Disciplína: 400 m překážek
Česká atletka, jejíž specializací je běh na 400 m překážek. Na trati 400 m překážek je bronzovou medailistkou z LOH 2012 v Londýně a dvojnásobnou mistryní světa z MS 2013 v Moskvě a MS 2015 v Pekingu. Nejlepší atletka České republiky v letech 2013, 2015 a 2019. Zuzana patří dlouhá léta k nejpracovitějším a nejpoctivějším atletickým hvězdám. Svým absolutně profesionálním přístupem v přípravě i na závodech, je tím nejlepším vzorem pro nastupující generaci atletů.
Pavel Maslák CZ
Dalibor Kupka
Trenér:
Dalibor Kupka

  Osobní maxima

  • Dráha 200 m: 20,46 s
  • Dráha 400 m: 44,79 s
  • Hala 200 m: 20,52 s
  • Hala 400 m: 45,24 s
Pavel Maslák
Sprinty
Disciplína: Sprinty
Sprinter, trojnásobný halový mistr světa (2014, 2016, 2018) a také trojnásobný halový mistr Evropy (2013, 2015, 2017) v běhu na 400 metrů. Je jediným atletem v historii, kterému se v běhu na 400 metrů podařilo získat třikrát titul halového mistra světa na třech po sobě jdoucích šampionátech a s tuto bilancí je zároveň i historicky nejúspěšnějším českým atletem v dosavadních dějinách halových mistrovství světa. Je držitelem celkem osmi českých historických maxim v seniorských individuálních disciplínách – čtyř národních rekordů a čtyř nejlepších českých výkonů v disciplínách, ve kterých se národní rekordy oficiálně nevedou: v bězích na 200 m, 400 m a 500 m na otevřené dráze a bězích na 150 m, 200 m, 300 m, 400 m a 500 m v hale.
Vítězslav Veselý CZ
Jan Železný
Trenér:
Jan Železný

  Letošní cíle

  • Finále na LOH v Tokiu

  Osobní maxima

  • 88,34 m
Vítězslav Veselý
Hod oštěpem
Disciplína: Hod oštěpem
Reprezentant v hodu oštěpem. Vybojoval bronzovou medaili na olympijských hrách v Londýně 2012, která mu byla udělena dodatečně po diskvalifikaci dopujícího Ukrajince Oleksandra Pjatnycji. Je také mistrem světa z roku 2013 z Moskvy a mistrem Evropy z roku 2012 z Helsinek.
Petr Frydrych CZ
Jan Železný
Trenér:
Jan Železný

  Letošní cíle

  • 89,00 m

  Osobní maxima

  • 88,32 m
Petr Frydrych
Hod oštěpem
Disciplína: Hod oštěpem
Český atlet, oštěpař a olympionik, závodící za TJ Dukla Praha. Mezi jeho největší úspěchy patří stříbrná medaile z mistrovství Evropy do 22 let z roku 2009. V roce 2009 se též probojoval do finále mistrovství světa v Berlíně, kde skončil desátý. Ve stejném roce si vytvořil osobní rekord s hodnotou 84,96 metru. Dne 22. května 2010 na diamantové lize v Šanghaji poprvé v kariéře překonal 85 metrů a výkonem 85,60 m prohrál jen s norským oštěpařem Andreasem Thorkildsenem. O několik dní později 27. května 2010 zvítězil na ostravské Zlaté tretře v novém osobním rekordu 88,23 metru a tímto výkonem se zařadil na druhé místo historických národních tabulek za Jana Železného. Petr je držitelem bronzové medaile z MS 2017 v Londýně.
Michaela Hrubá CZ
Jaroslav Bába
Trenér:
Jaroslav Bába

  Osobní maxima

  • Skok vysoký: 194 cm
  • Skok vysoký (hala): 195 cm
Michaela Hrubá
Skok do výšky
Disciplína: Skok do výšky

Závodnice USK Praha Nejprve jezdila na kole a plavala, ale pak se začala věnovat atletice. Nejprve dělala sedmiboj, ale zůstala u skoků do výšky. Občas závodí také v ostatních disciplínách (trojskok, oštěp, běh). Za počátek své výškařské kariéry považuje vítězství na olympiádě dětí a mládeže v roce 2013. V roce 2014 např. vyhrála mistrovství ČR dorostenek v trojskoku na dráze i v hale. Je také mistryní ČR dorostenek ve skoku do výšky v roce 2014 a 2015.

Na evropském olympijském festivalu mládeže 2013 v Utrechtu získala výkonem 179 cm stříbrnou medaili.

V roce 2015 se stala výkonem 190 cm na MS 17 let vítězkou ve skoku do výšky.

V roce 2016 vyhrála v Třinci 24. ročník Beskydské laťky výkonem 194 centimetrů a zlepšila tak český juniorský rekord a získala v polské Bydhošti titul juniorské mistryně světa. Tento titul přispěl k tomu, že získala ocenění v anketě Sportovec roku v kategorii juniorů. O rok později vítězství v juniorské kategorii zopakovala, když první místo sdílela se střelcem Filipem Nepejchalem po obdržení shodného počtu bodů.

Jejím posledním úspěchem v juniorské kategorii byl titul juniorské mistryně světa ve skoku do výšky na evropském juniorském šampionátu v roce 2017.

Při stratu na evropském šampionátu v Berlíně v roce 2018 obsadila v soutěži výškařek šesté místo.

Michal Forejt CZ
Lucie Plašilová
Trenér:
Lucie Plašilová

  Letošní cíle

  • Disk: 64 m

  Osobní maxima

  • Disk: 62,17 m (junioři)
  • Disk: 56,83 m (muži)
  • Koule: 18,08 m
Michal Forejt
Hod diskemVrh koulí
Disciplíny: Hod diskem, Vrh koulí
Michal, stejně jako jeho dvojče Jakub, patří do veleúspěšné tréninkové skupiny plzeňské Trenérky roku mládeže 2017 Lucie Plašilové. Věnuje se hodu diskem a vrhu koulí. V roce 2018 se stal halovým mistrem republiky ve vrhu koulí, z MČR si přivezl hned pět medailí. Startoval také na juniorském MS, kde v hodu diskem skončil na dvacátém místě. Po vydařeném roce 2019 s vrcholem v podobě stříbrné medaile na juniorském evropském šampionátu si na slavnostním atletickém galavečeru převzal cenu pro nejlepšího juniora roku 2019.
Jakub Forejt CZ
Lucie Plašilová
Trenér:
Lucie Plašilová

  Letošní cíle

  • Disk: 60 m (muži)
  • 1. místo na MČR

  Osobní maxima

  • Disk: 61,75 m (junioři)
  • Disk: 54,71 m (muži)
  • Koule: 17,16 m
Jakub Forejt
Hod diskem
Disciplína: Hod diskem
Jakub je, stejně jako jeho bratr, diskařem. Na loňském MS do 18 let skončil na 6. místě. Patří do veleúspěšné tréninkové skupiny plzeňské Trenérky roku mládeže 2017 Lucie Plašilové.
Barbora Hůlková CZ
Dana Jandová
Trenér:
Dana Jandová

  Letošní cíle

  • 100 m: 11,60 s
  • 200 m: 23,95 s
  • Dálka: 640 cm

  Osobní maxima

  • 100 m: 11,69 s
  • 200 m: 24,20 s
  • Dálka: 637 cm
Barbora Hůlková
SprintSkok daleký
Disciplíny: Sprint, Skok daleký
Bára je talentovaná atletka, která dříve závodila za AC Turnov, nyní však již závodí v dresu Liaz Jablonec. Cestu k atletice si našla po 6 letech v klučičím fotbalovém družstvu. Atletika ale nakonec vyhrála, a pomalu svou disciplínu nachází. Po vícebojích, nyní závodí ve sprintech a skoku dalekém a do budoucna se chystá na trať 400 m překážek. Jejím snem je dostat se na Olympiádu a pokračovat ve stopách Zuzky Hejnové. Je mistryní ČR za rok 2019 ve skoku dalekém.
Martin Růžička CZ
Petr Šarapatka
Trenér:
Petr Šarapatka

  Letošní cíle

  • Nominace na ME

  Osobní maxima

  • 400 m přek.: 50,97 s
  • 400 m: 48,18 s
Martin Růžička
400 m překážekBěh na 400 m
Disciplíny: 400 m překážek, Běh na 400 m
Člen ASK Slavia Praha, kde na jeho růst bedlivě dohlíží trenér Petra Šarapatka. V současné době funguje i jako sparingpartner Zuzany Hejnové, se kterou absolvuje tréninkové kempy pod vedením zkušené trenérky Dany Jandové. S atletikou začínal o něco později, než jeho vrstevníci, ale poslední roky zrají jeho výkony jako víno. I dle odborného časopisu Atletika byl v sezóně 2019 Martin největším sprinterským objevem sezóny a na Mistrovství republiky v Brně skončil o centimetry bez medaile. Jedná se o houževnatého a pracovitého atleta, jehož cílem pro sezónu 2020 je nominace na Mistrovství Evropy v Paříži.
Jana Slaninová CZ
Táňa Slaninová-Netoličková
Trenér:
Táňa Slaninová-Netoličková

  Letošní cíle

  • 100 m: 11,55 s
  • 200 m: 23,45 s

  Osobní maxima

  • 60 m: 7,46 s
  • 100 m: 11,69 s
  • 200 m: 23,66 s
  • 400 m: 53,35 s
Jana Slaninová
Sprinty
Disciplína: Sprinty
Vynikající česká sprinterka, stabilní členka reprezentační sprintérské štafety, členka SSK Vítkovice. Několikanásobná mistryně ČR. Dcera legendy československé atletiky – Táni Kocembové-Netoličkové.
Nikola Bendová CZ
Miroslav Záhořák
Trenér:
Miroslav Záhořák

  Osobní maxima

  • 100 m: 11,42 s
  • 200 m: 23,38 s
Nikola Bendová
Sprinty
Disciplína: Sprinty
Nový velký talent českého sprintu. Narodila se v listopadu 1999 v Ostravě bývalé překážkářce a čtyřstovkaři. Na severu Moravy žila do čtyř let, pak se přestěhovala s rodiči k Praze. Jejím vzorem je Bulharka Ivet Lalovová, mistryně Evropy z Helsinek 2012 na stovce.

Nikola je bronzovou medailistkou z Mistrovství Evropy do 17 let
  • česká dorostenecká rekordmanka v běhu na 100 m
  • česká dorostenecká rekordmanka v běhu na 200 m
  • česká juniorská rekordmanka v běhu na 200 m
Jakub Davidík CZ
Alexandr Matulka
Trenér:
Alexandr Matulka

  Letošní cíle

  • 800 m: 1:48,00
  • 1.500 m: 3:43,00

  Osobní maxima

  • 800 m: 1:48,94
  • 1.500 m: 3:46,32
Jakub Davidík
Běh na 800 m
Disciplína: Běh na 800 m
Jakub je obrovskou půlkařskou nadějí celé české atletiky. Český žákovský rekordman na 800 m. V rámci národního programu Zlaté tretry zvítězil v závodě na 1500 m v kategorii mužů a zároveň překonal 30 let starý český dorostenecký rekord výkonem 3:46,32 minuty. Stávající český dorostenecký rekord vylepšil o více než tři vteřiny. Jakub, který je věkem stále dorostenec, byl nejmladší z celého startovního pole, kde se prezentovalo 22 běžců. Kromě nového českého rekordu, zlepšeného osobního rekordu o 10 vteřin znamenal navíc 2. místo v evropských tabulkách.
Užívá tyto produkty STARLIFE: GOLD STAR, VITAMIN C 1000 STAR, CARNOSINE STAR, MULTI STAR
Ester Bendová CZ
Miroslav Záhořák
Trenér:
Miroslav Záhořák

  Letošní cíle

  • Uspět na MČR 2020 – 100 a 300 m překážek

  Osobní maxima

  • Žactvo
    100 m překážek:
    24,76 s
  • Mistryně republiky ve skoku dalekém: 556,2 cm
  • Vicemistryně ČR na 100 m překážek
  • Vítězství v mezistátním utkání za ČR na 100 m překážek
  • 2. místo na MČR 60 m překážek: 7,49 s
  • 3. místo na 200 m překážek: 24,76 s
Ester Bendová
Skok dalekýpřekážky
Disciplíny: Skok daleký, překážky
Ester je velikým příslibem české atletiky. Pochází z úspěšné atletické rodiny, sestra Nikol je českou sprinterskou hvězdou. V roce 2018 na Mistrovství České republiky žáků a žákyň získala Ester mistrovský titul v dálce výkonem 5,56 m. V závodě na 100 m překážek skončila na druhém místě, když běžela 14,07 s. Připravuje se pod bedlivým okem trenéra Miroslava Záhořáka a svých rodičů. V budoucnu se chce zaměřit na dlouhé překážky.
Evelina Weagová CZ
Ludvík Janďourek
Trenér:
Ludvík Janďourek
Evelina Weagová
Parkurové skákání
Disciplína: Parkurové skákání
Členka jezdecké stáje JK BELLA NOTTE, dlouholetá stabilní účastnice významných českých parkurových závodů, která své zkušenosti sbírá i na zahraničních parkurových závodech. Více než stovku závodů absolvovala v sedle s oblíbeným koněm LOUGHERNE COOL RUNNING a stejnou porci přidala i na koni ABC OCLAHOMA Wepol. V současné době ji vídáme často startovat na koni CONRAD.
Parkuroví koně denně užívají tyto produkty STARLIFE: CORAL CALCIUM STAR, CARTILAGE STAR, CREATINE CAPS STAR, MULTI STAR, MINERAL STAR, GOLD STAR, RESPIRAL STAR
Dana Jandová CZ
Dana Jandová
TrenérkaSprinty400 m překážekSkok daleký
Disciplíny: Trenérka, Sprinty, 400 m překážek, Skok daleký
Do sportovního života vstoupila sportovní gymnastikou, volejbalem a plynule přešla k závodní atletice, v níž reprezentovala ČR v sedmiboji. Po zranění vystudovala FTVS - trenérství a jako trenérka funguje dodnes již od roku 1999. Dana je uznávaná reprezentační trenérka mládeže a šéftrenérka LIAZu a Evropskou atletikou EAA byla oceněna jako nejlepší trenérka mládeže. Dana přivedla Zuzku Hejnovou k 1. titulu MS Juniorů do 17 let a dále vychovala a vychovává mnoho reprezentantů.
Užívá tyto produkty STARLIFE: IMMUNITY STAR, REGEMAX STAR, VITAMIN C 1000 STAR, GOLD STAR
Lucie Plašilová CZ
Lucie Plašilová
TrenérkaHod diskemVrh koulíHod kladivem
Disciplíny: Trenérka, Hod diskem, Vrh koulí, Hod kladivem
Lucie se sportem začínala již jako malá. Prošla si gymnastikou, basketbalem, až v 11 letech zakotvila u atletiky. V 15 letech jí potom učarovaly vrhy, u kterých zůstala dodnes. Jako trenérka má nyní pod svými křídly dva nadějné vrhače – Michala a Jakuba Forejtovy.

Sportovní aplikace pro váš chytrý telefon:

Sports Tracker Running Cycling
Push Ups Work
Sit Ups Workout  
Runtastic Sit-Ups Ab Workout
Dřepy - Squats Workout  
Runtastic Squats – Workouts
Počkejte prosím na nahrání dat…